AP Młody MKS Kluczbork zwycięzcą Primavera CUP !!!

W dniu wczorajszym na hali w Poczesnej odbył się halowy turniej Orlików Primavera CUP. Do gminy Poczesna przyjechały naprawdę bardzo silne akademie piłkarskie zaproszone przez nasz klub, co gwarantowało od samego początku bardzo wysoki poziom rozgrywek. Ostatecznie w dramatycznym finale AP Młody MKS Kluczbork po rzutach karnych pokonał Zagłębie Sosnowiec ,nasza młodzież w przekroju całego turnieju zaprezentowała się całkiem przyzwoicie przegrywając walkę w grupie o pierwsze miejsce różnicą jednej bramki co spowodowało zajęcie drugiej lokaty i awans do ćwierćfinału gdzie czekał na nas późniejszy triumfator rozgrywek, niestety w rzutach karnych polegliśmy 6-5 w regulaminowych 15 minutach gry na tablicy widniał remis 0-0. Podsumowując kolejny turniej organizowany przez nasz klub podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych młodych piłkarzy, państwu Anicie i Damianowi Kalota za pomoc w działalności klubu w roku 2018, Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujmie oraz Pawłowi Wiśniewskiemu za pomoc przy organizacji kolejnej udanej imprezy piłkarskiej.

GRUPA A

  1. Ruch Chorzów
  2. AP Młody Kluczbork
  3. Zagłębie Sosnowiec
  4. Orlęta Kielce

GRUPA B

  1. Sportowa Częstochowa
  2. KS Szczerbice
  3. ROW Rybnik
  4. KS Olimpia Huta Stara

I Kolejka

Ruch Chorzów – AP Młody Kluczbork 2-2

( J.Adamczyk, D.Molerus – K.Chatkiewicz, D.Wypasek )

Zagłębie Sosnowiec – Orlęta Kielce 5-2

( M.Radowski x2, Sz.Augustyn x2, I. Obszowski – M.Ksel, sam. )

Sportowa Częstochowa – KS Szczerbice 1-1

( B.Parkitny – J.Machulec )

ROW Rybnik - KS Olimpia Huta Stara 0-2

( Ł.Waszczyk, J.Nowak )

II Kolejka

Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 0-3

( M.Radowski, B.Kotyza x2 )

AP Młody Kluczbork– Orlęta Kielce 2-1

( J.Majcherczyk, D.Wypasek - F.Smyrek )

Sportowa Częstochowa – ROW Rybnik 1-3

(D.Molędzki - I.Wieczorek. D.Daszkiewicz, K.Świerczyna )

KS Szczerbice – KS Olimpia Huta Stara 1-1

( M. Szuła – C.Banasiak )

III Kolejka

Ruch Chorzów – Orlęta Kielce - 4-1

( P.Lipik, F.Chodzidło x3 – J.Majcerczyk)

AP Młody Kluczbork– Zagłębie Sosnowiec 1-2

(K.Chatkiewicz – M.Radowski, I.Mietelski )

Sportowa Częstochowa – KS Olimpia Huta Stara 1-1

( B.Parkitny – M.Sałata)

KS Szczerbice – ROW Rybnik 4-1

(E.Mróz,sam,F.Janik, O.Papierok - D.Daszkiewicz)

GRUPA „A”

L.P.

DRUŻYNA

BRAMKI

PUNKTY

1.

Zagłębie Sosnowiec

10-3

9

2.

Ruch Chorzów

6-6

4

3.

AP Młody Kluczbork

5-5

4

4.

Orlęta Kielce

4-11

0

GRUPA „B”

L.P.

DRUŻYNA

BRAMKI

PUNKTY

1.

KS Szczerbice

6-3

5

2.

KS Olimpia Huta Stara

4-2

5

3.

ROW Rybnik

4-7

3

4.

Sportowa Częstochowa

3-4

2

¼ FINAŁU

Ruch Chorzów – ROW Rybnik 2-1

( sam, P.Lipik – B.Gielezy )

AP Młody Kluczbork – KS Olimpia Huta Stara 0-0 k.6-5

MECZ 0 7 MIEJSCE

Orlęta Kielce – Sportowa Częstochowa 1-0

(O.Krzeminski )

½ FINAŁU

Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 4-1

( O.Słowiński, M.Radowski, B.Kotyza, D.Przebindowski - P.Lipik )

KS Szczerbice – AP Młody Kluczbork 1-1 k.1-2

(M.Myśliwczyk – J.Machulec )

MECZ O 5 MIEJSCE

KS Olimpia Huta Stara – ROW Rybnik 0-1

(A.Kryszczak)

MECZ O 3 MIEJSCE

Ruch Chorzów - KS Szczerbice 0-2

(T.Zwinka x2)

FINAŁ

Zagłębie Sosnowiec – AP Młody Kluczbork 1-1 k.2-3

(M.Radowski - A.Wróbel)

Najlepszy Zawodnik: Dawid Wypasek (AP MKS Młody Kluczbork)

Najlepszy Bramkarz: Jan Szydlik ( AP MKS Młody Kluczbork)

Najlepszy Strzelec: Mateusz Radowski – 6 bramek ( Zagłębie Sosnowiec)